چهارشنبه 2 مرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

شانزدهمین جلسه شورای علمی بنیاد نخبگان استان البرز برگزار شد

شانزدهمین جلسه شورای علمی بنیاد نخبگان استان البرز با حضور رییس دانشگاه خوارزمی، رییس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و مدیر کل برنامه ریزی و تحول اداری استانداری البرز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد نخبگان استان البرز شانزدهمین جلسه شورای علمی بنیاد نخبگان استان البرز روز چهارشنبه با دستور جلسه گزارش و بررسی عملکرد بنیاد در سال 97، برنامه ریزی برای اجرای برنامه های سال جاری در حوزه تکریم و الگوسازی و تصویب برنامه های ابتکاری متناسب با پتانسیل استان برای سال 98 برگزار شد.
در ابتدای جلسه رییس بنیاد نخبگان استان البرز گزارش عملکرد و پیشرفت اجرای برنامه های بنیاد در سال گذشته را  به صورت خلاصه ارایه نمود.
جهان پناه در ادامه بیان داشت: برنامه های مصوب بنیاد نخبگان استان البرز در سال 97 به صورت کامل در تمام حوزه های نظارتی، اجرایی و فرهنگی اجرا شده است.
وی افزود: در چند برنامه فرهنگی و نظارتی نظیر رویداد کارآفرینی، نشست اجتماعات نخبگانی و بازدید از مراکز تحقیقاتی و صنعتی با توجه به استقبال نخبگان و سرآمدان و ظرفیت های موجود در سال 97 تعداد برنامه ها از برنامه های مصوب شده به میزان 50 درصد بیشتر بود.
در ادامه جلسه اعضاء شورا به صورت اجمالی رزومه های دریافت شده از موسسات تحقیقاتی و دانشگاهی استان را به منظور انتخاب سرآمدان بومی استان برای برنامه های تجلیل و الگوسازی در سال 1398 را مورد بررسی قرار دادند.
سه نماینده به ترتیب از دانشگاه خوارزمی، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و پژوهشگاه مواد و انرژی به منظور بررسی دقیق تر و رتبه¬بندی افراد کاندیدشده برای برنامه تجلیل و الگوسازی انتخاب شدند.
در پایان جلسه نیز اعضاء شورا پس از بررسی مستندات اختراع و محصول دانش¬بنیان "دستگاه هوشمند همراه با فرایند انجام آزمون های آشکارساز نشت گاز CO و گازهای قابل احتراق به صورت مکانیزه" با ارتقاء این اختراع از سطح سه به سطح دو موافقت نمودند.
لازم به ذکر است، معاون پژوهشی دانشگاه خوارزمی و معاونان آموزشی پردیس کشاورزی دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر محمد مجید ابراهیمی هیأت علمی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی و دکتر رحیم پور هیأت علمی پژوهشگاه مواد و انرژی از دیگر اعضای حاضر در جلسه بودند.


تاریخ انتشار : 1398/04/20
کد : 162
تعداد بازدید: 73

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: البرز-کرج-45 متری گلشهر-خیابان ارغوان شرقی-پلاک 68 بنیاد نخبگان استان البرز. کدپستی: 3137884344

تلفکس: 5-33555063-026