به همت بنیاد نخبگان استان البرز انجام شد:
مراسم یادبود و بزرگداشت شهید مدافع سلامت و تجلیل و قدردانی از خانواده ایشان

مراسم تجلیل و تقدیر از بانویی فرهیخته و صبور که شهادت همسرش را در خط مقدم مبازره با ویروس منحوس کرونا و خدمت به مردم، افتخار و لیاقت میدانست در بنیاد نخبگان استان البرز انجام گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد نخبگان استان البرز مراسم دیدار با همسر گرامی شهید مدافع سلامت آقای دکتر بابک زرنانی با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان البرز، مسئول نهاد نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، مدیر منطقه 7 شهرداری کرج و دو تن از مستعدان برتر با رعایت پروتکل­های بهداشتی در دفتر بنیاد نخبگان استان البرز برگزار شد.

رئیس بنیاد نخبگان استان البرز، در ابتدای این مراسم بیان کرد: امروز توفیق حاصل شد تا ضمن تشکر و قدردانی مجدد از زحمات و تلاش‌های بی دریغ پزشکان، پرستاران و کادر درمانی که در ایام همه‌گیری کرونا به کمک مردم شریف ایران آمدند؛ یاد و خاطره‌ی عزیزانی که در این راه با نثار جانشان به درجه شهادت نائل شدند را گرامی بداریم و به عزیزان ایشان بگوییم که صمیمانه قدردان زحمات شهدای مدافع سلامت و خانواده‌های آنها که در این راه بهترین عزیزانشان رو از دست دادند، هستیم.  

محمد نبیونی ضمن همدردی و همراهی با خانواده معزز این شهید بزرگوار افزود: انشاءا... که روح آن بزرگوار قرین رحمت واسعه خداوند تبارک و تعالی قرار بگیرد و برای خانواده گرامی ایشان صبر و اجر دنیوی و اخروی را آرزو نمودند.

وی اظهار داشت: امروز رزمندگان جبهه سلامت در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس تا پای جان ایستاده‌اند و کادر درمانی همچون رزمندگان در دوران جنگ با همان احساس و روحیه و انگیزه جهادی در حال خدمت می‌باشند، این عزیزان مایه افتخار و مباهات استان بوده و در نظر است تا یکی از معابر اصلی شهر به نام این بزرگواران مزین گردد.

در ادامه مسئول نهاد نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان البرز ضمن تشکر بابت حضور در این جمع بیان داشت: که بعضی از کارها، از جمله کاری که پرسنل درمانی در این مدت همه‌گیری کرونا انجام دادند، در حدی بزرگ هست که تقدیر و تشکر از آن نیز باید در حد خود آن کار باشد و زبان بشر برای عرض تشکر آن قاصر هست و قدردانی از آن باید فقط توسط خداوند متعال صورت بپذیرد.

حجت الاسلام عابدی ضمن ابراز همدردی با این عزیزان سوگوار و تاسی به فرامین رهبر فرزانه انقلاب، حُسن الخطاب ایشان را در خصوص نامگذاری شهدای مدافع سلامت، از بزرگترین و زیباترین واژه‌ها خواند و افزود:  اَجر و مرتبه این عزیزان کمتر از شهدای مدافع حَرم و جبهه‌های جنگ نیست زیرا دلاورانه در راه حفظ سلامت همنوعان با توجه به خطرات موجود، قدم در خط مقدم جبهه سلامت نهاده و در طَبق اِخلاص به راهی قدم نهاده‌اند که بی شک رِضای حق را بهمراه داشته است.

ایشان در ادامه بیان داشتند: مدافعان سلامت از جان خود که بهترین و عالی‌ترین گنجینه خداوند نزد مخلوقات است، گذشتند و با سعه صدر وجودی که داشتند از بهترین مخلوقات نزد خدا پرستاری کردند، تا دردی از دردهای این مخلوق رو برطرف کنند.

وی با اشاره به اینکه مدافعان سلامت، مدافعان حریم انسانیت هستند افزود: مطمئناً تلاش‌ها و دلگرمی‌ها و پشتیبانی‌های خانواده‌ی دکتر بابک زرنانی بوده که ایشان توانستند به این درجه از خدمت و ایثار نائل آیند و ما و تمام جامعه قدردان زحمات ایشان و خانوادۀ گرامی ایشان هستیم.

ایشان در پایان صحبت‌هایشان بیان داشتند: همه یک روزی از این دنیا خواهیم رفت و کسی که مثل این شهید بزرگوار و سایر شهدا، سعادت داشتند، مَرگِ با قیمتی نصیبشان شود، و در ازای جان ایشان زندگی‌ها تداوم یافته است، گواه مقام، منزلت و جایگاه این افراد در نزد خداوند متعال است.

مدیر منطقه 7 شهرداری کرج در ادامه ضمن تشکر از صبر و بردباری خانواده محترم شهدا خصوصاً سرکار خانم دکتر خواجه نوری گفت: ما در پناه ایثارگری‌های این شهدای والامقام و رشادت‌های مثال‌زدنی آنها، امروز در شرایط سخت و بحرانی مبارزه با ویروس کرونا بیش از پیش مدیون فداکاری و از خود گذشتگی بی مانند کادر درمان و صبوری خانواده‌های معزز این عزیزان هستیم و  با تمام توان در کنار این بزرگواران ایستاده‌ایم.

در ادامه نشست، همسر این شهید بزرگوار ضمن تشکر از جمع صمیمی حاضر در نشست یادبود و بزرگداشت یاد و خاطره‌ی شهید بزرگوار بابک زرنانی، این جلسه را مَرهمی بر درد از دست دادن همسرشان دانستند و با اشاره به احساس وظیفه و تهعد اخلاقی آقای دکتر نسبت به بیماران افزود: در دروران سخت کرونا هر بار که به آقای دکتر می‌گفتند که کار طبابت رو کمتــــــر کنـــند، ایشان هر بار می­گفتند که اگر من نروم چه کسی قراره جای من برود.

خانم دکتر خواجه نوری اظهار داشتند: شهید بزرگوار عاشق شغلشان بودند و اینکه بعضی از شغل‌ها مثل معلمی علاوه بر قِداست، عشق می‌خواهد و این عشق به کار وقتی پیش می‌آید، بقیه چیزها یعنی خانواده و همسر در اولویت دوم قرار خواهند گرفت.

وی بیان داشت: شهادت دکتر مایه مباهات برای من و خانواده‌ی من هست و افزود: بنده پس از 22 سال زندگی با آقای دکتر، پس از فوت ایشان پی به یکسری از جنبه‌های شخصیتی ایشان بردم.

ایشان با اشاره به حضورشان در محل کار همسرشان، پس از شهادت ایشان اظهار داشت: همکاران آقای دکتر بیان کردند، دکتر در پلی کلینیک در هنگام معاینه، بیماران را از نزدیـــک معاینه می­کردند و اعتقاد داشتند که نمی­توانند بدون اینکه از نزدیک بیمار خود را معاینه کنند، طبابت کنند و درب اتاق دکتر حتی در هنگام شیوع بیماری کرونا به روی بیماران باز بود.

گفتنی است نشست با همدردی، همراهی و قدرشناسی دیگر مدعوین و اهدا لوح یادبود به همسر محترم شهید، سرکار خانم دکتر خواجه نوری، با ذکر صلواتی به کار خود پایان داد.

گزارش تصویری (اینجا کلیک نمایید)

تاریخ انتشار : 1399/11/29
کد : 20211
تعداد بازدید: 320