در راستای بهبود همکاری‌های مشترک
نشست سه جانبه بنیاد نخبگان، حوزه علمیه و پارک علم و فناوری البرز برگزار شد.

رئیس بنیاد نخبگان استان البرز و مدیر حوزه علمیه استان البرز در نشست مشترک و بازدید از پارک علم و فناوری البرز بر گسترش همکاری‌های سه مجموعه در راستای توسعه علم و فناوری‌های نرم و مرتبط با حوزۀ فرهنگی تأکید نمودند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد نخبگان استان البرز رئیس بنیاد نخبگان استان در این نشست با اشاره به اینکه باید از ظرفیت های استان به درستی برای توسعه علم و فناوری و حفظ نخبگان و فناوران استفاده کنیم گفت: توجه به توان و ظرفیت استان و ایجاد امید برای جوانان و دانش آموختگان موجب حفظ آنها در استان می شود.
محمد نبیونی با اشاره به ظرفیت های خوب پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: این پارک ظرفیت ها و توانمندی های بسیار خوبی دارد و باید با بهره گیری از توان علمی و دانشگاهی و ظرفیت علمی و فناوری پارک و همچنین ظرفیت های بی نظیر صنعتی استان می توانیم این ظرفیت ها را از بالقوه به بالفعل تبدیل کنیم و موجب توسعه اقتصاد دانش بنیان و توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور در استان شویم.

رییس پارک علم و فناوری استان البرز در این بازدید در سخنانی ضمن تبریک ولادت مولا امیرالمومنین علی (ع) و با تشریخ برخی سیاست ها و برنامه های پارک علم و فناوری البرز گفت: استان البرز به عنوان قطب علمی و فناوری کشور ظرفیت ها، توانمندی های بسیار خوبی در حوزه علم و فناوری دارد و دانشگاه خوارزمی به عنوان یک دانشگاه مادر با زیرساخت ها و توان علمی خوب در این استان قرار دارد که همواره تلاش ما همکاری با این مجموعه و تلاش برای همکاری با همه مجموعه های علمی، فناوری در بخش های مختلف خصوصی و دولتی است.
مهندس عباسی با اشاره به رشد فراینده شرکت های دانش بنیان و فناور استان تصریح کرد: خوشبختانه استان البرز در بخش های مختلف بویژه حوزه بهداشت و درمان جزو چند استان برتر است و  افزون بر این تعداد شرکت های دانش بنیان نیز به 251 شرکت افزایش یافته که دارای رتبه سوم در این زمینه  هستیم.
مهندس عباسی از صادرات یکصد هزار دلاری پارک علم و فناوری البرز در سال 99 خبر داد و اعلام کرد: همه تلاش ما در پارک علم و فناوری البرز اعلام واقعی آمار و اطلاعات از فعالیت ها در بخش های مختلف علمی، تولیدی و صادراتی و تعداد شاغلان و فناوران است.
حجت الاسلام والمسلمین خوئینی مدیر حوزه علمیه استان البرز نیز در این بازدید با اشاره به این فرموده حضرت علی ع که فرمودند " العلم سلطان" تصریح کرد: علم مایه سلطه است و باید در نظام اسلامی تلاش کنیم به جایگاه خود در حوزه علم و فناوری برسیم و اجازه ندهیم کشورهای دیگر با استفاده از ابزار علم بر ما سلطه پیدا کنند.
وی با اشاره به گزارش های ارائه شده از پارک علم و فناوری توسط مهندس عباسی و با تصریح اینکه کمک به توسعه علم و فناوری یک عبادت و فریضه است گفت: این دستاوردها و فعالیت ها مایه مباهات است اما باید تلاش کنیم با بهره گیری از سرمایه های تمدن اسلامی و آموزه های قرآن و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بیش از پیش در مسیر موفقیت حوزه علم و فناوری گام برداریم و به پیش برویم.
مدیر حوزه علمیه استان البرز با تاکید بر ارتباط و پیوند حوزه و دانشگاه برای همکاری در توسعه علم و فناوری یادآور شد: سابقه تمدنی ما حاکی از ارتباط علم و عالم و دانشمندان با یکدیگر بوده است و حوزه علمیه آمادگی دارد تا ظرفیت فرهنگی خود را در خدمت فرهنگ سازی برای توسعه علم و فناوری بویژه در زمنه بین رشته ای و توسعه علوم انسانی قرار دهد. 
گزارش تصویری (اینجا کلیک نمایید)

تاریخ انتشار : 1399/12/09
کد : 20213
تعداد بازدید: 215