به همت بنیاد نخبگان استان البرز برگزار شد:
بازدید نخبگان و مستعدان برتر از شرکت دانش بنیان دارویی ویتان فارمد

با هدف آشنایی نخبگان و مستعدان برتر با اولین تولید کننده ماده اولیه انسولین در کشور و خاورمیانه و در راستای اجرایی سازی اقدام 2-1-5 از سند راهبردی کشور در امور نخبگان مبنی بر «ارائه مناسب و جذاب دستاوردهای فعالیت‌های نخبگانی با هدف ایجاد امید و انگیزه و نشان دادن فرصت‌ و امکان انجام فعالیت‌های کلان و مؤثر در کشور» بازدید علمی از شرکت دانش‌بنیان ویتان فارمد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان البرز با هدف آشنایی مستعدان و نخبگان کشور با دستاوردهای کلان در صنعت دارویی، بازدید از شرکت دانش‌بنیان ویتان فارمد با حضور مستعدان برتر حوزه زیست فناوری و داروسازی برگزار شد.

رییس بنیاد نخبگان استان البرز در این بازدید ضمن اشاره به تأثیر بازدیدهای علمی در ارتقای سطح دانش و علمی مستعدان‌برتر، خاطرنشان کرد: برگزاری این بازدیدها بالاخص از شرکت‌های دانش‌بنیان موجب تقویت روحیه خودباوری، اعتمادبه‌نفس و احساس مسئولیت در اجتماعات نخبگانی می‌شود.

محمد نبیونی با اشاره به اینکه حدود 80 درصد ظرفیت صنایع داوریی کشور در شرکت‌های مستقر در استان البرز مستقر شده است افزود: این ظرفیت می تواند پتانسیل بسیار خوبی را برای مستعدان برتر و نخبگان فعال در صنعت دارو رقم بزند.

ایشان افزود: بسیاری از مستعدان برتر و نخبگان از ظرفیت‌های استان در حوزه‌های تخصصی خود کم اطلاع هستند و یکی از اهداف بنیادهای استانی در برگزاری برنامه‌های بازدید از مراکز صنعتی و دانش بنیان آشنا نمودن جامعه نخبگانی با فعالیت و ظرفیت های صنایع تخصصی و دانش بنیان استان است.

وی با اشاره به نیاز ظرفیت صنعتی کشور به نیروی ماهر و متخصص بیان داشت: برنامه ریزی برای حضور نخبگان و مستعدان برتر مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان، به منظور هدایت ایشان به سمت فعالیت و اشتغال در صنایع خلاق و دانش بنیان یکی از برنامه‌های دولت در زمینه افزایش رشد اقتصادی و رونق در تولید است.

قائم مقام شرکت دانش بنیان دارویی ویتان فارمد ضمن خوشامد گویی به مستعدان و نخبگان استان در بازدید از این شرکت افزود: شرکت دانش بنیان ویتان فارمد یک پروژه استراتژیک دارویی با سرمایه گذاری خارجی در راستای رفع نیاز کامل کشور از واردات مواد اولیه دارویی انسولین و در بلندمدت صادرات این محصول به کشور های حوزه خاورمیانه است.

زهره افسرطلا بیان داشت: شرکت ویتان فارمد با آگاهی از ارزبری واردات محصول انسولین و روند رو به رشد آمار دیابت در کشور، رویکرد تولید ماده اولیه انسولین برای اولین بار در ایران و منطقه را از سل لاین تا محصول نهایی در دستور کار اصلی خود قرار داده است.

ایشان در ادامه افزود: انتقال تکنولوژی کامل و بومی سازی تولید محصولات استراتژیکی مانند انسولین برای اولین بار در ایران و خاورمیانه و سایر محصولات بیوسیمیلار تک از اهداف اصلی شرکت ویتان فارمد است.

در ادامه برنامه مستعدان برتر و نخبگان حاضر در بازدید پس از معرفی و ارائه حوزه فعالیت تخصصی خود، از خطوط تولید شرکت بازدید نمودند.

گفتنی است شرکت ویتان فارمد، به عنوان اولین شرکت تولید کننده مواد اولیه دارویی انسولین در ایران و خاورمیانه فعالیت می نماید و در شهرک صنعتی نظرآباد مستقر است.

گزارش تصویری کلیک نمایید

تاریخ انتشار : 1400/09/29
کد : 20250
تعداد بازدید: 86