یکشنبه 11 خرداد 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با حضور رییس بنیاد نخبگان استان البرز
نشست خبری جشنواره امیرکبیر برگزار شد

نشست خبری جشنواره امیرکبیر با حضور رییس بنیاد نخبگان استان البرز و مدیر مرکز خدمات تسهیلگری ، رییس اتاق بازرگانی البرز ، مسئول کارگروه ها و جمعی از خبرنگاران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد نخبگان استان البرز و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز؛ رییس بنیاد نخبگان استان البرز و دبیر علمی جشنواره امیرکبیر گفت: جهاد دانشگاهی و اتاق بازرگانی البرز بعنوان  نهاد هایی موثر در برگزاری این جشنواره میتوانند با کمک رسانه ها جشنواره را با رقابتی سالم و به صورت حرفه ای برگزار و به آن تداوم ببخشند.

نبیونی افزود: دانشجویان برای کاربردی کردن طرح، پایان نامه ها، رساله های خود نیاز به حمایت کارفرما دارند، بدین منظور اتاق بازرگانی البرز و جهاد دانشگاهی با همکاری هم، این جشنواره را تدارک دیده تا دانشجویان با رقابتی سالم بتوانند نیازهای خود ،صنعت و خدمات را برآورده کنند.

رییس بنیاد نخبگان استان البرز و دبیر علمی جشنواره ملی امیرکبیر گفت: استان البرز با دارا بودن سیزده مرکز علمی، پژوهشی، دانشگاهی، پژوهشگاهی، پژوهشکده ای در سطح ملی و بین المللی توانسته است قطب علم و فناوری کشور معرفی شده و حضور چنین مراکزی در استان باعث شده است که این جشنواره در نقطه آغازین در این استان برگزار شود.

وی افزود: این جشنواره به واسطه اینکه دارای کارگروه هایی از تمام پژوشگاه ها، دانشگاه ها و مراکز علم و فناوری استان است میتواند منحصر به فرد بوده و با کمک اتاق بازرگانی البرز به واسطه نوع ارتباطی که با دستگاه های اجرایی دارد، تداوم یابد.

نبیونی در پایان از حضور رسانه های استان تشکر کرده و گفت: امید است با حمایت و هدایت  بخش رسانه ای این پیام در کوتاه ترین فرصت زمانی به مخاطبان جشنواره رسیده و ما شاهد استقبال و مشارکت آنها در جشنواره باشیم.

در ادامه رییس اتاق بازرگانی البرز درباره اهمیت رابطه صنعت و دانشگاه گفت: استان البرز در زمینه  تعامل صنعت و دانشگاه اقدامات بسیار مهمی را داشته و با فعال بودن در این زمینه از سال ۹۴ و با برگزاری همایش در دانشگاه خوارزمی و شهرستان های دیگر توانسته است به عنوان یکی از فعالترین استان ها در این زمینه  شناخته شود.

وی افزود: اتاق بازرگانی البرز فضایی را در اختیار دانشگاه ها قرار داده  تا افراد بتوانند در این مرکز طرح و ایده های خود را ارائه  کرده  و با راهنمایی اساتید طرح‌های خام خود را در اینجا بررسی و تجاری سازی کنند.

بنا مولایی  گفت: یکی از نکات حائز اهمیت، آشنایی با مسائل و مشکلاتی است که امروز صنعتگر و تولید کننده با آن روبرو است چرا که با آگاهی و داشتن مهارت در زمینه‌های مختلف است که می‌توان صاحب نظر بود و تغییر و تحول در موضوعات مختلف را انجام داد.

وی گفت: اتاق بازرگانی البرز با همکاری پارک علم و فناوری توانسته است، با حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها بتواند از امکانات و ظرفیت های موجود در استان استفاده بهینه ای داشته باشد .

بنا مولایی گفت: ما بایستی از علم به منظور تولید ثروت استفاده کرده و از مقالات و پایان نامه های عالی به منظور کاربردی و  اجرایی شدن استفاده و متناسب با نیازهای نسل جوان آنها را را با کسب و کارهای نوین و جدید آشنا کرده و آنها به سمت بهره وری بیشتر هدایت کنیم و در کنار شعار سال جهش تولید ، جهش علمی نیز داشته باشیم.

گزارش تصویری (کلیک نمایید)

تاریخ انتشار : 1399/02/24
کد : 10146
تعداد بازدید: 59

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس:البرز، کرج، 45 متری گلشهر، خیابان شهید آقازاده (ارغوان شرقی)، پلاک 68 -- کدپستی: 3137884344-- تلفن: 5-33555063-026