دوشنبه 7 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست‌هم اندیش با رؤسای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان البرز

در راستای گسترش دایره نخبگی و استفاده از ظرفیت دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دانشگاه‌های استان البرز نشست هم‌اندیشی با حضور رییس بنیاد نخبگان استان البرز و روسا و نمایندگان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد نخبگان استان البرز دکتر محمد نبیونی در ابتدای نشست اشاره داشتند بنیاد ملی نخبگان در راستای منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت‌های علمی نخبگان در توسعه کشور تشکیل شده است.
رییس بنیاد نخبگان استان البرز بیان داشتند: مقام معظم رهبری، علاوه بر اینکه در طول سال جلسات و برنامه‌های مدون و منظمی را با حضور جامعه نخبگانی کشور برگزار می‌نمایند، هر ساله نیز در یک روز خاص با جمع کثیری از نخبگان کشور دیدار و به صورت مستقیم با نخبگان در حوزۀ مسائل مختلف کشور گفتگو و صحبت می‌نمایند. 
ایشان تأکید داشتند: توجه مقام معظم رهبری به حوزۀ نخبگان بیانگر نگاه خاص و ویژه ایشان در این حوزه است.
ایشان در ادامه اشاره داشتند: استان البرز از لحاظ آمار افراد مستعد و نخبه در وضعیت خوب و مطلوبی قرار دارد. دکتر محمد نبیونی با اشاره به حضور همزمان رؤسای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در بین جامعه علمای علمی و روحانیون مذهبی، هدف از این نشست هم‌اندیشی را ارائه راهکارهای لازم برای کمک به بهبود شرایط فعلی از لحاظ کمی و کیفی دانستند. 
وی در ادامه تصریح کرد: بنیاد ملی نخبگان عضو ندارد و براساس فعالیت‌های نخبگانی افراد مستعد و با هدف توانمندسازی و توسعه اثرگذاری مستعدان در جامعه، تسهیلات و حمایت‌هایی را در اختیار ایشان قرار می‌دهد. 
ایشان اشاره داشتند: در سال‌های گذشته به منظور حفظ و پشتیبانی از مستعدان و نخبگان کشور برنامه‌های متنوعی توسط بنیاد ملی نخبگان اجرایی شده است و همچنین بنیاد ملی نخبگان موفق شده است جمع کثیری از نخبگان خارج از کشور را مجدد به کشور دعوت و این افراد را در مؤسسات تحقیقاتی، فناورانه و دانشگاهی کشور جذب نماید.
ایشان همچنین اظهار داشتند: بنیاد ملی نخبگان در تمام حوزه‌های فعالیت اجتماعات نخبگانی اعم از ادبی، هنری، علمی، حوزوی، قرآنی، فرهنگی و ... از مستعدان و نخبگان حمایت و پشتیبانی می‌کند.
وی بیان داشت: با توجه به روحیه نخبگان و مستعدان ممکن است برخی از این افراد به دلایل مختلف با بنیاد ملی نخبگان آشنایی و ارتباط کافی نداشته باشند، اما با توجه به گستره و قدمت فعالیت دفاتر نهادهای نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ارتباط این افراد با نهاد نزدیک‌تر و متداوم¬تر است. ایشان در ادامه یکی دیگر از اهداف این جلسه را کمک به برقراری ارتباط و هدایت این نخبگان و مستعدان به سمت بنیاد ملی نخبگان بیان داشت.
دکتر نبیونی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به برنامه‌ریزی برای تشکیل مجمع خیرین نخبه پرور بیان داشت: با تشکیل این مجمع و حضور خیران فعال در حوزۀ حمایت از نخبگان می‌توانیم دامنه حمایت و پشتیبانی از جامعه نخبگانی و مستعدان را گسترش دهیم.
وی تأکید داشت: بنیاد نخبگان استان البرز از هرگونه همفکری، همکاری و ارائه پیشنهادها و برنامه‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان البرز در حوزه شناسایی، حمایت و هدایت از جامعه نخبگانی استان استقبال می‌نماید.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: انشاا... با کمک و از استفاده از توانمندی‌های رؤسای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بتوانیم با افراد بیشتری از جامعه نخبگانی ارتباط برقرار کنیم.

گفتنی است در این نشست رؤسا و نمایندگان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان البرز، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خوارزمی،  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان البرز و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در پژوهشگاه مواد و انرژی حضور داشتند.


تاریخ انتشار : 1399/04/26
کد : 10163
تعداد بازدید: 113

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس:البرز، البرز- کرج - رجایی‌شهر - میدان طالقانی - ابتدای بلوار جمهوری (رستاخیز)-نبش کوچه قزلباش - جنب املاک دی - پلاک 8 طبقه دوم (زنگ 3 و 4) 02634411996 - 02634411042