پنج شنبه 2 بهمن 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست روسای بنیاد نخبگان، پارک علم و فناوری و جهاد دانشگاهی استان البرز

همزمان با چهلمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی نشست هم اندیشی با هدف توسعه همکاری های مجموعه بنیاد نخبگان، پارک علم و فناوری و جهاد دانشگاهی استان روز سه شنبه 21 مردادماه در بنیاد نخبگان استان البرز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی روابط عمومی بنیاد نخبگان استان البرز، رییس بنیاد نخبگان استان البرز در این نشست که با حضور رییس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری و رییس جهاد دانشگاهی استان البرز برگزار شد بر آشنایی و ایجاد ارتباط موثر و هدفمند مستعدان و نخبگان استان با حوزه علم و فناوری تاکید کرد.

محمد نبیونی اظهار داشت: بنیاد نخبگان استان البرز از ظرفیت سرمایه انسانی با ظرفیت علمی و اجرایی بسیار بالایی برخوردار است و آمادگی دارد با تعامل و همکاری پارک علم و فناوری البرز از این ظرفیت ها بیش از پیش استفاده کند.

ایشان با اشاره به آمار مطلوب نخبگان و مستعدان در استان البرز؛ به بهره گیری و جذب دانشجویان مستعد و نخبگان و اعضای هیات علمی در حوزه های علم و فناوری با همکاری مجموعه جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز تاکید کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: نقش جهاد دانشگاهی در توسعه آموزش برون دانشگاهی در کشور و پرداختن به موضوعات جدیدی در حوزه‌های اشتغال و کارآفرینی فارغ التحصیلان مستعد و نخبه دانشگاهی بی بدیل و ستودنی است.

نبیونی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی و فعالیت مجموعه مدیریتی استان برای راه‌اندازی کارخانه نوآوری البرز افزود: احداث کارخانه نوآوری البرز گامی در مسیر تکامل زیست‌بوم نوآوری استان البرز و رونق حضور نخبگان و مستعدان استان در شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ های فعال در این کارخانه است.

مهدی عباسی رئیس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز در این نشست، «کارخانه نوآوری البرز» را یکی از اقدامات خوب در حال اجرای استان برشمرد.

وی افزود: این کارخانه یک بستر مناسب برای جذب و شکوفایی نوآوری سرمایه های انسانی استان البرز است و به محلی برای خلق ارزش افزوده و رونق اشتغال فناورانه بدل می شود.

در ادامه احمدرضا فیروزی رئیس جهاد دانشگاهی البرز هم ضمن اعلام آمادگی برای کمک به پیشبرد اهداف مجموعه پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی گفت: البرز به درستی قطب علم و فناوری کشور معرفی شده و در این  زمینه آمادگی ارائه هر گونه کمکی را داریم.

وی افزود: راه اندازی کارخانه نوآوری البرز با مشارکت دستگاه های اجرایی استان، نوید بخش رونق کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپی البرزی در سطح کشور است.

گزارش تصویری کلیک نمایید

تاریخ انتشار : 1399/05/22
کد : 10167
تعداد بازدید: 186

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس:البرز، البرز- کرج - رجایی‌شهر - میدان طالقانی - ابتدای بلوار جمهوری (رستاخیز)-نبش کوچه قزلباش - جنب املاک دی - پلاک 8 طبقه دوم (زنگ 3 و 4) 02634411996 - 02634411042