سه شنبه 4 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز:
صنعت نیازمند ارتباط با دانشگاه است

البرز از سالیان دور به عنوان قطب علمی ایران مطرح بوده و در سال های اخیر هم به عنوان قطب علم و فناوری نامگذاری شده است.

عباداله کامکار در ادامه سخنانش به استقرار قدیمی ترین مراکز علمی، آموزشی و پژوهشی اشاره کرد و گفت: وجود مراکز علمی با قدمت بیش از یکصد سال در البرز، حکایت از ظرفیت های اقلیمی، جغرافیایی، آب و خاک و نیروی انسانی در حوزه اقتصاد دارد. حضور 124 شرکت دانش بنیان در استان، رتبه پنجم کشوری را به خود اختصاص داده است. رتبه ی دوم کشوری نیز در میزان فروش محصولات شرکت های دانش بنیان که هر ساله در هفته پژوهش با حضور این شرکت ها برگزار می شود، توسط استان البرز کسب شده است. 2500 عضو هیئت علمی، 22 مرکز تحقیقاتی و پژوهشی ملی و 55 مرکز آموزش عالی و پارک علم و فناوری در استان وجود دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز با اشاره به اینکه صنعت نیازمند ارتباط با دانشگاه است، گفت: فاصله ی بین دستگاه های اجرایی، با دانشگاه ها و مراکز علمی باید برداشته شود. صنعت بدون نیاز به دانشگاه و بالعکس معنایی ندارد. بیش از یکصد شرکت فناور دانش بنیان اقدامات موثری را در ارتباط با صنعت انجام می دهند که حاصل آن علاوه بر توسعه اشتغال ورود فارغ التحصیلان و نخبگان به فعالیت اقتصادی است. اگر شرکت های دانش بنیان به تجاری سازی نرسد و بازار فروش برای عرضه محصولات دانش بنیان نداشته باشند، آنچنان جایگاهی را در ادامه نمی توانند به وجود آورند. امیدواریم با توسعه شرکت های فناور و دانش بنیان و ورود بیشتر فارغ التحصیلان و نخبگان دانشگاهی به عرصه اقتصاد، شاهد رسیدن به وضعیت مطلوب در عرصه های مختلف اقتصادی در منطقه باشیم. 
این مسئول در پایان سخنانش گفت: نخبگان به عنوان سرمایه های اصلی و سازندگانِ فردای بهتر هستند و انتظار داریم با یافتن چالش های موجود در کشور و ورود برای حل معضلات و مشکلات بخش های مختلف عملا به عنوان عناصر سازنده در کشور وارد عمل شوند و در عرصه های مختلف بیش از پیش اثربخش باشند.

تاریخ انتشار : 1397/06/21
کد : 108
تعداد بازدید: 154

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: البرز-کرج-45 متری گلشهر-خیابان ارغوان شرقی-پلاک 68 بنیاد نخبگان استان البرز. کدپستی: 3137884344

تلفکس: 5-33555063-026