چهارشنبه 2 مرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست با مدیران ارشد سازمان پسماند شهردای کرج برگزار شد
لزوم استفاده از پتانسیل نخبگان و مستعدان برای رفع نیازهای فنی صنایع و سازمان های اجرایی استان البرز

نشست نخبگان و مستعدان برتر با مدیران پسماند شهرداری کرج با محوریت ارائه راه کارهای عملی برای بهبود مدیریت سایت دفن زباله حلقه دره استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد نخبگان استان البرز، رییس بنیاد نخبگان استان البرز نشست ها و کارگروه های تخصصی بنیاد نخبگان استانی را یکی از برنامه های تاثیرگذار در راستای افزایش و بهبود مدیریت چالش های دستگاه های اجرایی و بخش صنعتی برشمرد.
جهان پناه با بیان اینکه حدود 45 درصد نخبگان و مستعدان برتر تحت پوشش این بنیاد در استان افراد مرتبط با رشته های فنی و مهندسی هستند، بیان داشت: این افراد پتانسیل بالقوه خوبی برای حل چالش های مدیریتی و مسائل فنی صنایع استان فراهم نموده است.
وی افزود: نخبگان و مستعدان استان البرز توانایی علمی و فنی لازم برای رفع، ارتقا و بومی سازی نیازهای فنی استان را دارا هستند.
ایشان تصریح کرد: صنایع و مدیران استان می توانند اولویت های پژهشی، مسائل و چالش های فنی مجموعه مدیریتی تحت امر خود را به این بنیاد اعلام نمایند و بنیاد نخبگان در کوتاه ترین زمان با فراخوان این اولویت ها و چالش به نخبگان و مستعدان استان البرز و حتی سراسر کشور، افراد توانمند و شرکت های دانش بنیان را به آنها معرفی خواهد کرد.

در ادامه جلسه رئیس سازمان مدیریت پسماند کلانشهر کرج ضمن تشکر از بنیاد نخبگان برای هماهنگی جلسه و نشست تخصصی در ابتدا آماری از وضعیت پسماند و فعالیت سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج ارائه نمود.
ایشان بیان داشتند: در حال حاضر حدود 58 هزار تن زباله در کشور و از این میزان حدود 1500 تن در کرج تولید می شود.
احمد خیری با بیان اینکه زباله های تولیدی در کرج به سایت پسماند حلقه دره منتقل می شود اظهار داشت: این انتقال زباله منجر به آلودگی 125 هکتار از اراضی منابع طبیعی استان شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه اقتصاد و گردش مالی کلان در حوزة پسماند افزود: در شهر کرج سالانه 300 میلیارد تومان هزینه جمع آوری، دفع و ... زباله است. 
ایشان تصریح کرد: سالانه حدود 700 تن زباله قابل بازیافت در کرج وجود دارد که پتانسیل درآمدزایی بالایی برای ورود بخش خصوصی به این حوزه است.
خیری با اعلام اولویت های پژوهشی سازمان مدیریت پسماند به شرح ذیل افزود: اولویت سازمان مدیریت پسماند برای ورود به این طرح ها از نخبگان و مستعدان خواهد بود. 

اولویت های پژوهشی سازمان مدیریت پسماند:
1- تصفیه شیرابه سایت پسماند حلقه دره
2- توسعه کارخانه کمپوست یا صنایع بازیافت زباله تر
3- ایجاد زنجیره های بهداشتی
4- ایجاد صنایع بازیافتی و شهرک بازیافت مواد
5- هوشمندسازی مدیریت پسماند با استفاده از ظرفیت استارت آپ ها
6- تغییر در سبک زندگی مردم و کمتر نمودن تولید زباله

در پایان نشست نخبگان و مستعدان حاضر در نشست به همراه رییس و مدیران ارشد سازمان پسماند شهرداری کرج از سایت پسماند حلقه دره بازدید و از نزدیک با مشکلات و چالش های سازمان آشنا شدند.

*گالری تصاویر*

تاریخ انتشار : 1398/04/04
کد : 159
تعداد بازدید: 77

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: البرز-کرج-45 متری گلشهر-خیابان ارغوان شرقی-پلاک 68 بنیاد نخبگان استان البرز. کدپستی: 3137884344

تلفکس: 5-33555063-026