باسمه تعالی


حمایت از هسته‌های دانشجویی مسأله محور (طرح شهید احمدی روشن)


برای دریافت شیوه‌نامه کلیک کنید


برای مشاهده سامانه احمدی روشن کلیک نمایید
                                                             

                                                               

بنیاد ملی نخبگان بر اساس اقدامات تکلیفی سند راهبردی کشور در امور نخبگان، با کمک سایر نهادهای کشور، تسهیلات متنوعی را برای اقشار مختلف اجتماع نخبگانی در سطوح مختلف فراهم آورده است. تسهیلات بنیاد به واسطه سوابق فعالیت ­های نخبگانی هر فرد شامل سوابق آموزشی، پژوهشی، افتخارات و سایر فعالیت­ های فرهنگی و اجتماعی به وی اعطا می­ شود و برگزیدگان صرفاً از تسهیلات مربوط به هر شیوه ­نامه بهره­ مند خواهند شد. در صورت استعلام دستگاه یا هر مجموعه دیگری در کشور دربارة فرد بهره ­مند، اطلاعات لازم در خصوص سوابق دریافت تسهیلات توسط برگزیده به اطلاع آن دستگاه یا مجموعه ارسال می­ گردد.

همچنین تاکید می­ گردد بنیاد ملی نخبگان عضو ندارد.

 

در خصوص تسهیلات شیوه ­نامة حمایت از هسته ­های دانشجویی مسأله­ محور (طرح شهید احمدیروشن) به اطلاع می‌رساند، صرفاً پس از پایان طرح،گواهی‌نامة فعالیت دانشجو، از سوی مدیرطرح یا نماینده وی به دانشجو اعطا می‌شود.

 

شهید مصطفی احمدی روشن

شهید مصطفی احمدی روشن در ۱۷ شهریور ۱۳۵۸ چشم به جهان گشود. وی در سال 1377 در رشته مهندسی شیمی وارد دانشگاه صنعتی شریف می‌شود. او از بسیجیان فعال بود و در دوران دانشجویی به‌عنوان معاون فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه شریف فعالیت می‌نمود. شهید احمدی شخصی ولایتمدار و از شاگردان آیت الله خوشوقت استاد اخلاق تهران بوده است. در سال 1381 در رشته مهندسی شیمی موفق به دریافت مدرک کارشناسی گردید. وی دانشجوی دکترای دانشگاه صنعتی شریف و از مستعدین این دانشگاه به‌شمار می‌رفته است. این شهید که به عنوان استاد دانشگاه نیز فعالیت می‌کرد و دارای چندین مقاله ISI به زبان‌های انگلیسی و فارسی بوده است.

شهید احمدی روشن عضو هیأت مدیره یکی از شرکت‌های تأمین کالای نیروگاه هسته ای نطنز اصفهان بود که در زمینه تهیه و خرید تجهیزات هسته‌ای فعالیت داشت. این شهید بزرگوار در هنگام شهادت معاون بازرگانی سایت نطنز بوده است. معاون بازرگانی سایت نطنز شخصی شوخ و باصفا و در عین حال در مدیریت جدی و قاطع بوده است.

شهید احمدی همیشه می‌گفت دعا کنید تا من شهید شوم و اگر شهید شدید دست من را هم بگیرید. شهید احمدی دارای روحیه بسیجی و جهادی بود. او فردی خاص بود و دشمنان خوب فهمیدند که چه کسی را ترور کنند. وی اهل نماز اول وقت بود. ایشان دارای پشتکار بالا، پرتوان، پرتلاش، پرانرژی و توانمند در عرصه اجرایی و علمی بود. او در خط ولایت و سرسپرده بود، همیشه می‌گفت دعا کنید مثل ابراهیم مالک اشتر نشوم و مختار را تنها نگذارم. شهید احمدی در راهپیمایی عظیم 9 دی حضور داشت و یک ولایتمدار به معنای واقعی بود، او شیفته رهبر معظم انقلاب اسلامی بود.

شهید احمدی روشن صبح چهار شنبه 21 دی ماه 90 بر اثر انفجار یک بمب مغناطیسی در خودروی خود در میدان کتابی ابتدای خیابان گل‌نبی تهران به‌دست عوامل استکبار به شهادت رسید.[1]

 

[1]منبع: www.hamshahrionline.ir